Wrzenie

VI edycjaNagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie Małych Form Prozatorskich "Wrzenie", VI edycja:

I -  Przemysław Fiugajskigodło "złe towarzystwo", za pracę złe towarzystwo
II - Roman Waldemar Rynkowskigodło "El Sordo", za pracę  Mistyka według Piotra Kamiony
III - Agata Godun, godło "Carewna", za pracę Dolores

Wyróżnieni (kolejność alfabetyczna):
Maria Agier, godło "Majra", za pracę Ostatnie tango
Anna Bujak, godło "Guma", za pracę To była naprawdę gruba dziewczyna
Artur Gębski, godło "Żaba", za pracę Origami
Ewa Kruchowska, godło "Okulistka", za pracę Do zezowatego amanta


--------------------------------------------------------------------------------- 
Szanowni Państwo,
Gala "Wrzenia", która odbędzie się w piątek 15 czerwca na Uniwersytecie w Białymstoku w sali 108 A, ma służyć nie tylko ogłoszeniu zwycięzców, rozdaniu nagród i odczytaniu prac. Obecni na gali, Ignacy Karpowicz i Michał Androsiuk, skomentują tegoroczne "Wrzenie" i opowiedzą o swoich odczuciach odnośnie nadesłanych tekstów. Przez obecność wyżej wymienionych Panów w wyżej wymienionym wydarzeniu, powinno też dojść do ogólnej dyskusji "o pisaniu" i indywidualnego kontaktu pisarzy znanych z mniej znanymi. Ci "mniej znani", a nagrodzeni i wyróżnieni w naszym konkursie, zostali zawczasu uprzedzeni mailowo. Mimo to, zapraszamy nienagrodzonych, niewyróżnionych i niepiszących a czytających, czyli wszystkich zainteresowanych, do udziału w gali "Wrzenia".


---------------------------------------------------------------------------------
Szanowni Państwo,

informujemy, iż z powodu ogromnego zainteresowania tegorocznym konkursem (otrzymaliśmy ponad 300 prac) wyniki zostaną ogłoszone podczas oficjalnej gali Wrzenia, która odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16:00. W imprezie udział wezmą Michał Androsiuk oraz Ignacy Karpowicz. Dokładniejsze informacje na temat planowanego wydarzenia pojawią się już wkrótce na naszym blogu.

Koło Naukowe Polonistów


--------------------------------------------------------------------------------- 
Konkurs Małych Form Prozatorskich „Wrzenie”, VI edycja

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Polonistów działające przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Białymstoku od kilku lat z powodzeniem wyzwala kipiący w umysłach młodych ludzi potencjał, organizując konkurs małych form prozatorskich o uznanej tradycji i marce – WRZENIE. Również w tym roku chcemy stworzyć okazję do uwolnienia energii pisarskiej, która gromadzi się w szufladzie biurka, kieszonkowym notesie, na internetowym blogu czy w inteligentnym smartphonie. Rosnące cały czas w głowie ciśnienie i palące słowa prawdopodobnie nie pozwalają przechodzić spokojnie obok codzienności i sprawiają niemało problemu właścicielom tychże głów i kartek. Nie jest dobrze, gdy taka energia nie ma swojego ujścia. Zaworami bezpieczeństwa są wspomniane notesy czy blogi – to jednak za mało! To grozi wybuchem! Nasz konkurs kierujemy do wszystkich, których rozsadza pisarska energia. Chcemy rozpalić do białości wyobraźnię i podnieść ciśnienie słów. Chcemy, aby w opowieściach młodych ludzi ZAWRZAŁO!

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych. Aby wziąć w nim udział należy nadesłać dowolny tekst prozatorski w formie wydruku komputerowego do 5 stron czcionką Times New Roman 12, interlinia 1,5 (wydruk i dodatkowo CD z wersją elektroniczną). Tekst należy opatrzyć godłem. W oddzielnej, zaklejonej kopercie, również opatrzonej godłem (przez godło rozumiemy jakiekolwiek słowo, numer, znak graficzny czy logo, które autor umieści na obu kopertach, które nie będzie związane z danymi personalnymi), należy umieścić swoje dane personalne (imię i nazwisko, adres i numer telefonu, e-mail). Prace, które nie spełnią wymogów formalnych, zostaną zdyskwalifikowane. Tekst, kopertę z danymi i CD/DVD należy wysłać w jednej kopercie z dopiskiem WRZENIE 2012 na adres:

Koło Naukowe Polonistów
Instytut Filologii Polskiej
Uniwersytet w Białymstoku
Plac Uniwersytecki 1
15-420 Białystok

Termin nadsyłania prac mija 20 kwietnia 2012 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace nadesłane po tym terminie nie wezmą udziału w konkursie. Rozstrzygnięcie nastąpi 30 maja 2012 roku, a o wynikach zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali wrzenia 15 czerwca. W jury konkursu zasiądą podlascy pisarze: Michał Androsiuk i Ignacy Karpowicz. Przewidywana nagroda główna to tablet multimedialny.

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres: kaenpe.uwb@gmail.com.


Szczegółowy Regulamin VI Konkursu Małych Form Prozatorskich WRZENIE

III edycja
Wrzenie 2007

TEKSTY NAGRODZONE:
I nagroda: Katarzyna Ciołkiewicz z Grajewa
za pracę o incipicie "Obudziłem się..."
I Wyróżnienie: Paweł Gorszewski z Białegostoku
za pracę o incipicie "A wtedy otworzyły się im obojgu oczy..."
II Wyróżnienie: Alan Misiewicz z Białegostoku
za pracę pt. "Do miasta wielkiego"
Dodatkowe:
Jerzy Grzegorz Wróblewski za opowiadanie pt. "Strasznie głośno, niesamowicie blisko",
Krystyna Bezubik za opowiadanie pt. "Moje nienapisane wspomnienia"

II edycja
Wrzenie 2006

TEKSTY NAGRODZONE:I edycja Wrzenie 2005


TEKSTY NAGRODZONE:
I miejsce: Olga Pokorska ( Dom lalek )
nagroda: publikacja w Kartkach i bilet do Londynu

II miejsce: Krystyna Bezubik za pracę ( W pociągu ) 
nagroda: publikacja w Kartkach
Wyróżnienia:
Edyta Drozd - Wrzenie w dziesięciu odsłonach według Niewiernego Tomasza
Katarzyna Garukiewicz - Wiesz?
Andrzej Fiedoruk - Droga - pierwszy rozdział powieści Na koniec świata